Kuidas jõudsime sobivate karpide ja topsideni

Kui me RingKarbi ideed veeretama hakkasime, siis me arvasime, et olemasolevaid karpe on ju turul küll ja eks me midagi sobivat ka endale leiame. Reaalsus oli see, et me otsisime sobivaid karpe umbes 4 kuud ja tegime virtuaalselt tiiru peale vist kogu maakerale!
Loomulikult alustasime me sobivate karpide otsinguga Eestist. Üsna ruttu selgus, et ei Eestis ega lähiriikides keegi meile sobivaid karpe ei valmista. Ainuke võimalus tundus karbid tellida USAst või Hiinast, aga seda me ei tahtnud suure keskkonna jalajälje tõttu teha.

Üsna viimases hädas leidsime lõpuks sobivad karbid EUROOPAST! Kõik meie karbid ja topsid, mis on mitmes erimõõdus ja kujuga toodetakse süsinikuneutraalselt Euroopa südames Šveitsis Einsiedelni linnas ja seda teeb firma Stefan Kälin AG Einsiedeln. Kui jõuab kätte aeg karpe ja topse ümbertöödelda, siis kui meil ei õnnestu seda teha Eestis, siis on ümbertöötlemine tagatud tootja juures.

Miks on RingKarbi tooted plastikust?

RingKarbi karp on PBT plastikust ja kaas PP plastist, termostops on tritaanist ja kaas PP-plastist.

Oleme ausad, alguses olime kahtleval seisukohal, kas soovime ikka plastikust karpe kasutada. Ise võitleme plastireostuse ja plastides sisalduvate ohtlike ainete vastu ja nüüd valime tooted, mis on samuti plastist.

No tegelikult on nii, et võitleme mitte plasti kui materjali vastu, vaid ühekordselt kasutatavate toodete vastu. Sest just ühekordsed tooted mistahes materjalist meie maakera reostavadki.

 
Mis puudutab plasti ohutust toiduga kokkupuutel, siis oleme sellega VÄGA põhjalikult tegelenud. Ringkarbid on läbinud kõikvõimalikud ohutustestid tunnustatud laboris Šveitsis. Testid kinnitavad, et toiduga kokkupuutel on ringkarbid täiesti ohutud. Karbid ei sisalda ohtlikke ftalaate ega teisi plasti pehmendajaid. Samuti ei ole meie karpides BPA-d ja karbi värv on toiduga kokkupuutel täiesti ohutu. Ringkarbid on ka veganitele sobivad, sest karbides ei ole kasutatud loomarasva (jah, paljudes plastkarpides seda kasutatakse!)


Miks mitte klaas või roostevaba teras?

Oleme kaalunud võimalike variantidena nii klaasi, roostevaba terast aga ka eestimaist pilliroogu.
Klaas on liiga raske ja kergesti purunev, karastatud klaasi ümber ei töödelda. Roostevabaterast ei saa kasutada mikrolaineahjus ja on ka liiga hea soojusjuhtivusega (kuuma suppi sisse valades võib näpud ära kõrvetada). Selle vältimiseks peaks roostevaba terasest karp olema topelt seintega ehk nagu termos. See teeks aga lõpptarbijale karbi pandi liiga suureks. Pilliroost karbid jt biomaterjalid ei ole piisavalt vastupidavad.
Ringkarbid on korduskasutatavad vähemalt 200 korda.