Meiega oled päriselt keskkonnasõbralik.

 

RingKarp ütleb EI rohepesule!

Prügiprobleemi lahendab ainult prügitekke vähendamine.

RingKarp sai alguse olukorrast, kus seisin prügikasti ees ja murdsin pead, millisesse prügikasti erinevad jäätmed käivad.

Ühekordsete toidukarpide, sh biolagunevate osas sai kiiresti selgeks, et väga vahet ei ole, millisesse prügikasti need viskan, sest ümbertöödelda neid võimalik nagunii ei ole. Sain aru, et keskkonnasõbralik olen ma siis, kui ma prügi ei tekita. Hakkasin toidul järele käima oma karbiga, aga sellega kaasnes mitmeid väljakutseid. Küll ununes mul karp koju. Või ei olnud kohvik nõus toiduohutuse kaalutlustel toitu minu enda karpi panema. Alatasa muretsesin, kas toit ikka mahub minu toodud karpi. No ja toidu koju tellimine oli meie peres välistatud.


2020. aasta jõuludel otsustasin koos ema ja õega, et kui tahame olukorda lahendada, siis peame sellega ise tegelema hakkama. Lisaks oli tugev soov anda suurem panus keskkonnahoidu, kui ainult paari ühekorrakarbi vältimine.

Tahtsime kõikide eestimaalaste jaoks luua mugava võimaluse toidu ja joogi kaasa ostmiseks prügivabalt.

  • 2020. aasta jõulud

    Otsustasin koos ema ja õega, et kui tahame olukorda lahendada, siis peame sellega ise tegelema hakkama. Tahtsime kõikide eestimaalaste jaoks luua mugava võimaluse toidu ja joogi kaasa ostmiseks prügivabalt.

  • 2021 - Negavati roheideede konkurss, Luminori eriauhind, KIK töötajate lemmik

    2021. aastal osalesime Negavati roheideede konkurssil, kus saavutasime 2. koha. Lisaks pälvisime Luminori eriauhinna ja Keskkonnainvesteeringute Keskuse töötajate lemmiku auhinna. 

  • 2021. märtsis alustasime RingKarbi pilootprojektiga 7 Tallinna toidukohas.

    Piloot muudkui kasvas ja tänaseks on RingKarbiga liitunud üle 70 toidukoha 9 Eesti maakonnas.

  • 2021. juunis liitusime üleeuroopalise ringnõude võrgustikuga reCIRCLE

    Võrgustikus olemine tähendab tavatarbija jaoks seda, et kliendil on võimalus samu ringnõusid kasutada lisaks Eestile ka Šveitsis, Taanis, Saksamaal, Itaalias, Hollandis ja võrgustik laieneb pidevalt.

  • 2022. aasta veebruaris liitus RingKarbiga esimene 100% ühekorrapakendi vaba restoran, restoran Mona Ülemiste Citys.

    Aprillis liitus sama põhimõttega esimene toidukoht Tartus, TÜ Delta kohvik.

    Mais alustame pilootprojekti Saaremaa Coopiga, kus Kuressaare Konsumi valmistoidu letis on võimalik RingKarbi süsteemi kasutada.

  • Kasutades ringkarpi kasvõi ainult kord nädalas hoiad aastas ära 1,5 kg prügi

    Ka biolagunev pakend on prügi. Eestil puudub võimekus neid ümbertöödelda. Ühe ringkarbiga on võimalik asendada vähemalt 200 ühekorra toidukarpi.

  • Ringkarp ootab Sind alati Sinu lemmikkohvikus või -restoranis.

    Saad oma toidu keskkonnasõbralikult kaasa osta igal ajal. Ringkarp on puhas & ilus – just nagu sellesse pandud toitki! Miks üldse kasutada ühekordset toidukarpi või joogitopsi, kui on olemas stiilsed, mugavad ja toiduhügieeninõuetele vastavad ringkarbid ja -topsid.

  • Ringkarp on sulle tasuta. Kasvõi kogu eluks.

    Ringkarbi kasutamise eest tasud esimesel korral pandi. See on ühekordne tasu, mille eest saad ringkarbi omale kasvõi kogu eluks. Ja mis veelgi parem – kui ringkarp kulub, siis saad selle alati välja vahetada või toidukohale sama hinnaga tagasi müüa.