Liisa Aavik: RingKarbi rohemüksaja

Mida RingKarbi jälgijad sinu kohta ei tea?

Mul on olnud suur huvi ettevõtluse vastu juba kuskil 10-aastasest saati. 13-aastasena lugesin esimesi investeerimisõpikuid ning oma esimese õpilasfirma tegime kaaslastega aastal 2012/2013.

Aastal 2021 olin Eesti õpilasfirmade aasta mentor. Täna olen muuhulgas rohemüksamise koolitaja ning aitan disainida rohekäitumist toetavaid keskkondi ja sõnumeid käitumisteaduste baasilt.

Lemmiktoit 

Raske küsimus nii paljude heade valikute juures! Mulle meeldivad kõige rohkem toidud, mis annavad mulle jõudu, energiat, palju kasulikke toitaineid ning häid elamusi. Siit ilmast lahkunud vanaema värsked ise kasvatatud keedukartulid, keedetud oad võiga, omlett ning seenekaste on üks mälestusse talletatud toit ning teine minu ema läätsepada või borš. 

Salapatt 

Ma joon vahel kodus mitmest klaasist korraga nii, et unustan esimese klaasi olemasolu ära ja võtan kapist uue. Ja samuti unustan vahel kodust lahkudes vannitoa tule põlema.

Mis on Sinu roll RingKarbis? 

RingKarbis töötan peamiselt meie kommunikatsiooni ja turundusega. 

Naljakas või piinlik lugu seoses RingKarbiga

Ühe restorani peakokk rääkis mulle, et alguses vaatas, et mis imelikud koerakausid on tema töötajad neile toonud. Tal puudus sellesse süsteemi usk. Aga siis nägi, kuidas 80% toitudest hakkaski kaasa minema ringkarpides, muutis täielikult oma meelt ning on täna uhke RingKarbi võrgustiku liige.

Viis asja, mida teen keskkonna heaks

  1. Väldin uute asjade ostmist või vastu võtmist ning kasutan olemasolevat.

  2. Hoian külmkapis korvikest sildiga “söö esimesena”, mis aitab mul toidu raiskamise täiesti nulli viia ise sellele pikemalt mõtlemata.

  3. Ostan suurema osa oma hügieenitarvetest, puhastusvahenditest ning toidust pakendivabalt tavapoest ning pakendivabast poest Ilma Pood.

4. Hoolitsen enda heaolu eest, et saaksin olla teistele (sh keskkonnale) parem abistaja.

5. Töötan keskkonnasõbralike ettevõtmistega: kommunikeerin RingKarpi, uurin ringmajandust, koolitan rohemüksamise ja jäätmetekke ennetuse teemadel (vt Suletud Ring blogi)

Previous
Previous

Komposteeritav karp + vihmaussid = mis juhtus?

Next
Next

Kuidas teha ettevõttena jätkusuutlikke kingitusi?